KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12848081
nr 1284 8081
Albert Huyot
(1872-1968), Frankrike
Oljemålning, Husgavlar. Signerad, daterad 1912. Olja på duk, 59x79 cm
Albert Huyot, fransk bildkonstnär född 1872, död 1968.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 28 oktober 2019
kl 20:54:06
28/10 10:58:55